Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna online

W życiu zdarzają się różne niespodziewane sytuacje, które mają niekorzystny wpływ na ludzką psychikę i demolują poukładany świat człowieka, np.: śmierć bliskiej osoby, choroba w rodzinie, poronienie, utrata pracy, leki, fobie, rozwód, zdrada, niezdany egzamin, popadnięcie w długi, itp. Niekorzystny dla ludzkiej psychiki jest długotrwały stres. Trudne sytuacje życiowe potrafią załamać, doprowadzić do depresji i innych chorób. Nie każdy ma w sobie tyle siły, aby wyjść z życiowych dramatów obronną ręką i mieć poczucie jeszcze większej siły psychicznej niż wcześniej. Wiele osób potrzebuje pomocy w dojściu do równowagi psychicznej. Psycholog on-line to skuteczne koło ratunkowe.

Pomoc psychologiczna dla osób w potrzebie

Gabinety psychologiczne oferują wsparcie dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. Istnieje możliwość pomocy doraźnej lub kompleksowej terapii w formie spotkań z psychoterapeutą. Ułatwieniem dla konsultacji psychologicznych jest droga on-line. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości dotarcia do gabinetu psychologa, np.: dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Psychoterapia online jest dostępna tam, gdzie przebywa potrzebujący. Porady psychologiczne zaczynają być jednym ze standardów – jest to łatwy dostęp do specjalisty, który pomoże każdemu człowiekowi uporać się z jego problemami.

Jak wygląda porada psychologiczna online?

Wyjście z błędnego koła przytłaczających kłopotów z samym sobą, najbliższymi osobami lub z tymi, z którymi pracujemy, może być trudne bez specjalistycznego wsparcia. Problemów przybywa, nawarstwiają się i bez pomocy specjalisty znacznie ciężej jest przetrwać ten niełatwy czas. Skorzystanie z psychologa przez internet jest proste – wystarczy przejrzeć profile psychologów, którzy wysłuchują bez oceniania i obiektywnym okiem patrzą na potrzeby pacjenta. Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu psychoterapii online. Zainteresowany otrzymuje e-maila z dostępem i instrukcję, aby połączyć się z psychologiem online. Psychoterapeuta online oczekuje spotkania o ustalonej godzinie. Czas porady psychologicznej online trwa zazwyczaj 50 minut. Dla par i rodzin można zarezerwować dwie godziny. Osoby małoletnie mogą skorzystać z pomocy psychologicznej po podpisaniu oświadczenia przez opiekuna prawnego.

Zakres porad

Z konsultacji psychologiem online mogą skorzystać osoby zmagające się ze stanami lękowymi, fobiami, nerwicami, depresją, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniem, bólem emocjonalnym, niskim poczuciem wartości, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami osobowości.

Konsultacje psychologa są idealnym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, które mają wewnętrzne opory przed wizytą w gabinecie psychologicznym. Rozmowa online przebiega w komfortowych warunkach i jest dogodna pod względem godzinowym. Pomoc psychologiczna przez internet to świetne wyjście dla pacjentów zapracowanych, którym brakuje czasu na dotarcie do gabinetu stacjonarnego.

 Więcej można znaleźć na stronie: psycholog Warszawa.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *