Białka Tatrzańska – noclegi i apartamenty w górach nie tylko dla narciarzy

Białka Tatrzańska noclegi – widok na kolejkę linową na Kotelnicę

Białka Tatrzańska to niewielka miejscowość położona około 20 km od Zakopanego. Każdej zimy staje się ona mekką miłośników jazdy na nartach i na snowboardzie – kilkanaście nowoczesnych, zawsze świetnie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności umożliwia aktywne spędzanie czasu na stoku. Warto mieć jednak świadomość innych udogodnień dla turystów, jakie oferuje Białka Tatrzańska – apartamenty, trasy rowerowe, Terma Bania, coroczne festyny i imprezy to tylko kilka przykładów atrakcji, dzięki którym w Białce Tatrzańskiej odpocząć mogą naprawdę wszyscy!

Białka Tatrzańska położona jest nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca. To znana w całym kraju miejscowość wypoczynkowa, chętnie odwiedzana przez turystów zarówno zimą, jak i latem. Zimą – dzięki licznym stokom i trasom narciarskim – staje się mekką miłośników nart i snowboardu. Noclegi w górach w Białce Tatrzańskiej mogą wziąć pod uwagę także te osoby, które nie są fanami nart albo deski.

Białka Tatrzańska – noclegi z basenem i nie tylko!

Jednym z kluczowych czynników pozwalających na udany wypoczynek podczas urlopu są oczywiście komfortowe apartamenty – Białka Tatrzańska pod tym względem niczym nie ustępuje okolicznym i nieco większym miejscowościom. W Białce Tatrzańskiej można znaleźć szeroki wybór nowoczesnych, zadbanych, bardzo wygodnych miejsc noclegowych zarówno dla podróżujących par, grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Bez problemu uda się zarezerwować nawet… apartament z prywatnym basenem, czego przykładem jest chociażby Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska oraz Sun & Snow Resorts II Białka Tatrzańska.

A skoro już o basenach mowa, w Białce Tatrzańskiej koniecznie musisz odwiedzić park wodny Terma Bania, czyli kompleks basenów termalnych, saunarium i SPA. Znajdziesz tam m.in. kilkanaście basenów, zjeżdżalnie, gejzery i armatki wodne, jacuzzi oraz wiele innych atrakcji. Kompleks podzielony jest na trzy strefy:

  • relaksu, w której wśród pięknych widoków na góry można się odprężyć i skorzystać z zabiegów SPA,
  • zabawy, która przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci,
  • saun, gdzie można się wyciszyć i zrelaksować.

Noclegi Białka Tatrzańska – u stóp Kotelnicy

Noclegi w Białce Tatrzańskiej warto wykorzystać na lepsze poznanie Kotelnicy, czyli górującego nad wsią szczytu o wysokości 918 m n.p.m. Na jej wschodnich zboczach, północnych i południowych zboczach Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.) oraz na północnym zboczu Wysokiego Wierchu (899 m n.p.m.) rozciąga się największa na Podhalu stacja narciarska, czyli Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Zimą można oddawać się tam białemu szaleństwu, ale kolej linowa – wwożąca turystów na szczyt Kotelnicy – pracuje również latem, oferując przejazdy widokowe. Na samej górze na zwiedzających czeka zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, którą podziwiać można z tarasu widokowego zlokalizowanego przy karczmie, a także tzw. Wioska Skrzatów, czyli plac zabaw dla dzieci.

Miłośnicy jazdy na rowerach również docenią wszystkie możliwości, jakie daje Białka Tatrzańska. Noclegi blisko stokuKotelnica to szansa na wypożyczenie roweru (wypożyczalnia znajduje się u podnóża góry) i spróbowanie zdobycia szczytu wzniesienia właśnie na dwóch kółkach. W okolicy wypożyczalni znajduje się także punkt startowy wielu innych wycieczek rowerowych po regionie – długość trasy i jej trudność należy oczywiście dopasować do indywidualnej formy oraz możliwości fizycznych.

Białka Tatrzańska – apartament na urlop zimą i latem

Urlop w górach to dobry pomysł zarówno na zimę, jak i lato, ale pod warunkiem, że wybrana miejscowość zapewnia turystom atrakcje o każdej porze roku – tak, właśnie jak Białka TatrzańskaNoclegi (bon turystyczny pozwoli zarezerwować je w niższych cenach) zimą, zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi, warto wykorzystać na zobaczenie Lodowego Zamku. Jest to konstrukcja zbudowana z lodu, która pojawia się Białce co roku, gdy tylko temperatura odpowiednio spadnie. To prawdziwy zamek, w którym można wejść na piętro albo zajrzeć do podziemi, a na ścianach znajdują się wyrzeźbione z lodu smoki, księżniczki itp. Czasami przy zamku organizowane są przedstawienia z udziałem rycerzy, którzy następnie wraz z dziećmi rzucają się śnieżkami.

Latem z pewnością warto wziąć udział w Festynie Białczańskim, odbywającym się w jeden z sierpniowych weekendów. Jest on organizowany w miejscowości od 1996 r. Podczas wydarzenia odbywają się koncerty znanych artystów, występy lokalnych zespołów ludowych, zabawy dla dzieci, zawody sportowe, spróbować też można oczywiście regionalnych potraw.

Piękna przyroda, nowoczesny park wodny i mnóstwo atrakcji dla dzieci powinny Cię zachęcić do zarezerwowania urlopu w Białce Tatrzańskiej, którajest wsią ukierunkowaną na turystykę, i to nie tylko zimową. Warto odwiedzić tę uroczą, górską miejscowość także wiosną lub latem.

Rekomendowane

1 komentarz

  1. Dzięki za materiał 🙂 Polecamy także nasze poradniki i darmowe kursy w Kar-Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *