Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Aby spełnić swoje marzenie o kierowaniu samochodem, należy skończyć kurs prawa jazdy i zdać egzamin państwowy. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest 18 rok życia.  Przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy kategorii B jest możliwe po 18 urodzinach i ukończeniu kursu. Nauka w ośrodku kształcenia kierowców składa się z 30 godzin teoretycznych i 30 praktycznych. Celem kursu jest nie tylko zdobycie prawa jazdy, ale także nauczenie się bezpiecznego kierowania pojazdem w ruchu drogowym.

Zajęcia teoretyczne

Zgodnie z prawem uczestnik kursu na prawo jazdy Gdańsk musi uczestniczyć w 30 godzinach zajęć teoretycznych. Są to godziny lekcyjne, trwające 45 minut. Zajęcia odbywają się w szkole publicznej. Część teoretyczna przeprowadzana jest w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie podstaw kierowania samochodem i uczestnictwa w ruchu drogowym. Kolejnymi tematami zajęć są  obowiązki i prawa kierującego pojazdem. Niezwykle ważnym zagadnieniem, które może uratować życie i zdrowie jest  nauka udzielania pierwszej pomocy przeprowadzoną w formie wykładów i zajęć praktycznych.

Zajęcia na odległość

W przypadku gdy uczestnik nie może osobiście uczestniczyć w wykładach teoretycznych, w kursie na prawo jazdy kategorii B Gdańsk, można uczestniczyć przez Internet. Nadzór nad takim szkoleniem sprawuje ośrodek szkolenia kierowców.

Zajęcia praktyczne

W końcu przychodzi dzień, w którym przyszły kierowca po raz pierwszy zasiada za kierownicą.  Praktyczna nauka jazdy obejmuje plac manewrowy, jazdę w ruchu miejskim i poza miastem. W trakcie zajęć uczestnik kurs prawo jazdy Gdańsk poznaje trasę egzaminacyjną i ma jazdy po placu manewrowym należącym do ośrodka egzaminacyjnego.

Dla uczestników kursu ważny jest nie tylko harmonogram, który wspólny dla szkół nauki jazdy, ale przede wszystkim atmosfera na zajęciach oraz opanowanie i cierpliwość instruktora podczas pierwszych jazd samochodem. Doświadczony instruktor prowadzi jazdy w taki sposób, aby uczestnik nie odczuwał zdenerwowania i skupił się na nauce jazdy.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *