Technik chłodnictwa i klimatyzacji – zostań cenionym na rynku pracy fachowcem

Technik chłodnictwa i klimatyzacji – zostań cenionym na rynku pracy fachowcem

Szukasz przyszłościowego zawodu bez studiów? Zostań technikiem chłodnictwa i klimatyzacji. To jeden najbardziej deficytowych zawodów na rynku pracy, dlatego może zapewnić Ci dobrą posadę i atrakcyjne zarobki. W tym artykule przedstawimy Ci, na czym polega praca tego typu fachowców oraz podpowiemy, jak stać się jednym z nich.

Czym zajmuje się technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Praca specjalista od chłodnictwa zdecydowanie nie jest monotonna i daje wiele możliwości rozwoju. Wielu techników pracuje, jako monterzy u klientów indywidualnych. Oczywiście zainstalowane urządzenia trzeba także, co jakiś czas serwisować oraz wymieniać, co jest szansą na kolejne zlecenie. Wielu techników odnajduje się także w zakładach produkcyjnych, zajmujących się wytwarzaniem urządzeń chłodniczych. Zdobyta wiedza i doświadczenie może być wykorzystywana także przy projektowaniu instalacji. Technik chłodnictwa i klimatyzacji ze względu na szeroką wiedzę o urządzeniach chłodniczych bardzo często odnajduje się również w pracy handlowca, ponieważ jak nikt inny zna sprzedawany przez siebie produkt. 

Co ważne zatrudnienie można znaleźć nie tylko w firmach zajmujących się jedynie urządzeniami. Chłodnictwo jest niezbędne do funkcjonowania wielu branż, w tym spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej. Dlatego fachowcy z tego zakresu mogą znaleźć zatrudnienie w różnych środowiskach czy sektorach gospodarki. 

Więcej informacji o zawodzie technika chłodnictwa i klimatyzacji na stronie https://zawodchlodnictwo.pl/technik-chlodnictwa-i-klimatyzacji/

Dlaczego technik chłodnictwa i klimatyzacji to zawód z przyszłością?

Jak już wspomnieliśmy, branża chłodnicza nieustannie się rozwija i jest niezbędna do funkcjonowania bardzo wielu gałęzi przemysłu. Poza tym coraz bardziej upalne lata w Polsce przyczyniły się do tego, że coraz więcej osób decyduje się na założenie instalacji klimatyzacyjnych w swoich domach. Właśnie dlatego technicy chłodnictwa i klimatyzacji nie mogą narzekać na brak zlecen. Mało tego ich liczba na rynku pracy jest wciąż niewystarczająca. Dzieje się tak, ponieważ przez wiele lat w naszym kraju nie kształciło się specjalistów z tego zakresu. Dlatego technicy mogą wybierać spośród wielu ofert zatrudnienia, a potencjalni pracodawcy muszą zapewnić atrakcyjne warunki, by przyciągnąć do siebie tak deficytowego pracownika. Właśnie, dlatego zarobki techników chłodnictwa i klimatyzacji są tak zadowalające.

Jak zostać technikiem chłodnictwa i klimatyzacji?

Aby uzyskać tytuł technika chłodnictwa i klimatyzacji należy zdać egzaminy państwowe. Składają się one z części teoretycznej oraz praktycznej i dotyczą zagadnień związanych z montażem eksploatacją i konserwacją urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych. Najlepszym sposobem, by przygotować się do egzaminów, jest zapisanie się na kurs. Jeżeli zależy Ci na tym, aby zdobywać kwalifikacje w wygodny sposób, ponieważ jesteś osobą uczącą się lub pracującą, wybierz szkolenie w trybie zaocznym. Taką formę kształcenia ma w swojej ofercie Szkoła Partnerska Viessmann. Wszystkie wykłady odbywają się w formie online, dzięki czemu możesz uczestniczyć w nich w zaciszu własnego domu. Natomiast niezbędne umiejętności praktyczne, zdobędziesz na zajęciach, które odbywają się w jednym z oddziałów Szkół Partnerskich Viessmann. Wstępne zapisy są dostępne na stronie zawodchlodnictwo.pl

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *