Nauka języka angielskiego w szkole językowej – 4 zalety

Nauka języka angielskiego w szkole językowej – 4 zalety

Chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło naukę nowego języka? Zastanawiasz się, czy warto zapisać je na kurs językowy? W tym artykule rozjaśnimy Ci, dlaczego jest to dobra inwestycja. Sprawdź, co może dać uczęszczanie na profesjonalnie prowadzone zajęcia!

Angielski dla dzieci – poprawna wymowa od początku

Jednym z elementów płynnego posługiwania się językiem obcym jest wymowa. O wiele łatwiej prawidłowo ją opanować, gdy nad nauką czuwa doświadczony lektor. Ktoś, kto od lat przekazuje wiedzę językową, potrafi wychwycić błędy i skorygować je. Dzięki temu kursant od razu uczy się właściwego akcentowania i odpowiedniego wypowiadania głosek. Oswaja się też z obcą początkowo mową, słuchając lektora i korzystając z przygotowanych w tym celu piosenek i rymowanek.

Te czynniki są szczególnie ważne, jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego. Kursy dla poszczególnych grup wiekowych prowadzi szkoła językowa Early Stage w Poznaniu. Wykwalifikowani nauczyciele, znający specyfikę pracy z najmłodszymi, czuwają nad zdobywaniem umiejętności. Mózg dziecka chłonie nową wiedzę bez przeszkód. Dlatego właśnie kluczowe jest, aby przekazywane informacje były w 100% poprawne. Łatwiej nauczyć malucha poprawnej wymowy od razu, niż po latach korygować błędnie wyuczone nawyki językowe.

Zróżnicowane metody nauczania – dla każdego coś dobrego!

By nauka języka była skuteczna, warto angażować w jej proces wiele zmysłów. Zwłaszcza dzieciom warto zorganizować kurs w taki sposób, aby je naprawdę zaciekawić i zaintrygować. W tym celu wykorzystuje się m.in.:

  • kolorowanki, rebusy i rozmaite łamigłówki,
  • piosenki – przy ich śpiewaniu pokazuje się np. określone elementy otoczenia,
  • inscenizowane scenki i odgrywanie ról,
  • barwne i wciągające karty pracy i inne materiały do nauki.

W taki sposób przedszkolaki bardzo szybko przyswajają zupełnie nowe frazy. Uczą się również intonacji, brzmienia języka, a przy tym wszystkim… dobrze się bawią! Większe dzieci sięgają już po bardziej zaawansowane narzędzia. Wciąż jednak są to sposoby skutecznie zachęcające do zgłębiania językowej wiedzy. Dlatego właśnie nauka na kursie jest najbardziej efektywna.

Zapał do języka obcego? Zawsze!

Regularne uczęszczanie na zajęcia pozwala utrzymać systematyczność w nauce. A to przecież klucz do tego, aby opanować nowy język. Powtarzanie fraz, które już się zna, oraz przyswajanie kolejnych pozwala szybciej dojść do poziomu, na jakim da się swobodnie komunikować.

W przypadku samodzielnej nauki jest to dużo trudniejsze. Po pierwsze, niekiedy ciężko jest się zebrać i zmotywować do pracy. Po drugie, nauka „na sucho” może trwać dłużej i być mniej produktywna. W domu nie ma też zwykle możliwości, by przećwiczyć język w praktyce i używać go w mowie. Warto zatem zapisać najmłodszych domowników na angielski dla dzieci

Nie tylko kompetencje językowe

Uczestniczenie w zajęciach grupowych rozwija umiejętności również w inny sposób. Poza nauką samego języka dziecko buduje w sobie zdolność do współpracy. Część ćwiczeń wykonywana jest w grupach bądź w parach. Uczniowie szlifują też w ten sposób umiejętność komunikacji. I to nie tylko na poziomie językowym, lecz także na płaszczyźnie empatii, zrozumienia oraz wzajemnego szacunku.

Ucząc się poprzez rozmaite, angażujące ćwiczenia ruchowe oraz barwne materiały, dzieci doświadczają całej gamy pozytywnych emocji. Radość, zadowolenie, ekscytacja, inspiracja, zaciekawienie, duma z siebie – wszystko to wzmacnia w dziecku dobre nastawienie do nauki. A z każdym kolejnym postępem w przyswajaniu języka, dziecko umacnia swoją pewność siebie oraz wewnętrzną motywację do sięgania po więcej. 

Nauka języka na zajęciach grupowych ma wiele zalet. Daje rodzicom ogromne poczucie spokoju, że nauka odbywa się w przemyślany sposób, a dzieciom mnóstwo frajdy i nie tylko językowych korzyści. Współpraca w grupie rozwija dziecko na innych płaszczyznach i uczy wielu kompetencji przydatnych w dorosłym życiu. Dlatego właśnie warto zapisać swoją pociechę na zajęcia w szkole językowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły Early Stage w Poznaniu!

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *