Angielski dla 4 latków – do jakiej szkoły zapisać malucha

Angielski dla 4 latków – do jakiej szkoły zapisać malucha

Angielski dla 4 latków wcale nie jest żadnym wymysłem, ani nowomodą. Jest to podejście, które pozwoli dziecku na lepsze poznanie języka już od pierwszych lat życia. Oczywiście nie należy myśleć o tym w kategoriach dorosłych, czy nawet starszych dzieci. Taki maluch zupełnie inaczej poznaje świat. Ale właśnie ten fakt – jego szybki progres i rozwój, głód wiedzy oraz to, że w zasadzie uczy się cały czas; należy wykorzystać. 

Czteroletnie dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Cały otaczający ich świat jest dla nich czymś nowym, pełnym tajemnic i sekretów, czekających na ich odkrycie. Dzięki temu sprytnie poprowadzona lekcja angielskiego nie będzie dla niego udręką czy nudą. Wręcz przeciwnie, dzięki dobremu początkowi można ułatwić dziecku naukę na przyszłość. Zapamiętane w dzieciństwie słówka, sposób ich wymawiania, akcent oraz zdobycie płynności czy przełamanie bariery językowej – to kwestie warte wysiłku! 

Jaka powinna być szkoła, by angielski dla 4 latków był ciekawy i skuteczny

Z pewnością trzeba mieć z tyłu głowy to, że tak małe dziecko nie uczy się języka w taki sposób jak dorośli czy starsze dzieci. Problemem jest nie tylko nieumiejętność czytania czy pisania, ale także zupełnie inne podejście do kwestii nauki. W tym wieku dzieci nie potrafią się skupić czy skoncentrować. Wręcz przeciwnie – otacza ich tyle ciekawych bodźców, że nie sposób jest się im skoncentrować na jednej rzeczy. Ma to też swoje zalety. Dzięki temu dziecko może chłonąć wiedzę i nowe informacje w sposób naturalny, bez konieczności “zakuwania”. 

Stanowi to jednak także pewne wyzwanie – aby znaleźć szkołę, która dobrze zrozumie potrzeby malucha. Dlatego najważniejsze to wybrać taką placówkę, która ma doświadczenie w pracy z tak małymi dziećmi. Nauczyciele muszą posiadać odpowiednie kursy, ale także cierpliwość i naturalną, wrodzoną (lub wytrenowaną) umiejętność pracy z maluszkiem. Nie jest to proste zadanie, ale dla odpowiedniej osoby może być naprawdę przyjemne! Poza samym nauczycielem bardzo istotne jest także to, czy szkoła posiada odpowiednie pomoce naukowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie szkoła online. Np. Novakid posiada własną platformę, na której znajduje się mnóstwo gier i zabaw. Takie podejście gwarantuje sukces w przypadku, gdy chcemy, aby angielski dla 4 latków był skuteczny. Różnorodne zajęcia i aktywności z pewnością spodobają się każdemu małemu uczniowi. 

Istotnym faktem jest to, ile trwa taka lekcja. Jak pisaliśmy powyżej, maluchy nie są w stanie wysiedzieć godziny lekcyjnej znanej ze szkoły. Lekcje powinny trwać zatem około dwudziestu do trzydziestu minut. Pozwoli to dziecku na maksymalne skupienie i osiągnięcie dobrych efektów bez zmęczenia i nudy. 

Jak sprawdzić, czy dane zajęcia spodobają się dziecku

Pamiętaj, że angielski dla 4 latków powinien być przede wszystkim przyjemnością dla Twojego dziecka. Nie powinieneś podchodzić do tego ambicyjnie. Jeżeli maluch będzie się dobrze bawił i zacznie pozytywnie kojarzyć lekcje angielskiego – jest to już spory sukces! Aby mieć pewność, że Twoje dziecko będzie dobrze bawiło się na danych zajęciach, znajdź szkołę, która oferuje darmową lekcję próbną. Dzięki temu sprawdzicie, czy dana placówka Wam odpowiada. Dodatkowym plusem może być np. możliwość zmiany nauczyciela. Jesteśmy pewni, że dobra szkoła i fajni nauczyciele pomogą nawet tak małym dzieciom w procesie przyzwyczajania się do nowego języka, poznawania słówek czy akcentów. Angielski to pierwszy krok ku spełnianiu nawet najśmielszych marzeń!  

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *