Co można robić po skończeniu studiów ze specjalnością Budownictwo kolejowe?

Co można robić po skończeniu studiów ze specjalnością Budownictwo kolejowe?

Studiujesz budownictwo? Zastanawiasz się nad wyborem specjalności? Nie wiesz, jaka kariera zawodowa czeka na Ciebie w przyszłości? Podpowiadamy.

Gdzie można studiować budownictwo kolejowe?

Jest to specjalność dostępna na kierunku budownictwo na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jest ona dostępna zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Pozwala to na ciągłe podnoszenie kwalifikacji i zdobycie specjalistycznej wiedzy. Budownictwo kolejowe to specjalizacja stworzona w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku. Jest to również jeden z tzw. zawodów przyszłości. Oznacza to, że jego przedstawiciele są nam stale potrzebni i sytuacja ta nie zmieni się w ciągu najbliższych dekad. Mogą więc liczyć na ciągłość zatrudnienia oraz satysfakcjonujące warunki pracy. 

WSEiZ przywiązuje dużą wagę do pełnego, kompleksowego kształcenia, zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym. W ramach specjalności budownictwo kolejowe współpracuje z takimi firmami  instytucjami jak Stowarzyszenie Producentów Betonu, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa czy Trakcja PRKiL S.A. 

Co oferuje specjalizacja budownictwo kolejowe?

Specjalność ta pozwala na zdobycie kompetencji z zakresu projektowania oraz budowy szlaków kolejowych, modernizacji istniejących sieci trakcyjnych, sterowania ruchem kolejowym, wprowadzania nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, których celem jest usprawnienie ruchu szynowego itp. Szeroki zakres realizowanych zagadnień pozwala na wykształcenie doskonale przygotowanych do pracy specjalistów w swoim fachu, których w naszym kraju wciąż brakuje. Transport szynowy ze względu na kwestie ekologiczne nabiera coraz większego znaczenia, jest to więc coraz popularniejsza specjalność wśród studentów kierunku budownictwo. Absolwenci studiów I stopnia mogą poszerzać swoją wiedzę i powiększać kompetencje na studiach II stopnia o tej samej specjalności.

Wśród przedmiotów dostępnych na studiach z tą specjalnością wyróżnić można: zarządzanie ruchem kolejowym, fizyka budowli, czy transport kolejowy i wiele więcej. Studenci kształcą się również pod względem języka angielskiego, co pomoże im w znalezieniu pracy w międzynarodowych firmach.

Jaka praca czeka na studentów budownictwa ze specjalnością budownictwo kolejowe?

Absolwenci tego kierunku studiów mogą liczyć na dobrze płatną, stabilną pracę w biurach projektowych oraz przedsiębiorstwach budowlanych i zarządzających komunikacją szynową na stanowisku inżyniera projektanta budownictwa kolejowego. Znajdą również zatrudnienie firmach produkujących nowoczesne tabory kolejowe czy w strukturach przedsiębiorstwa PKP PLK S.A. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na karierę międzynarodową. 

Wybór takiej specjalności pozwala na szybkie wypracowanie dobrej pozycji zawodowej oraz daje perspektywy na liczne awanse. Jest to również bardzo interesujący zawód, stawiający przed wykonującymi go osobami wiele wyzwań i dający satysfakcję.

Interesujesz się specjalnością Budownictwo kolejowe? Dowiedz się więcej o tym, czym się ona charakteryzuje na stronie internetowej WSEiZ!

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *