Intrygujący opis na portalu randkowym

Intrygujący opis na portalu randkowym

Samotność jest trudna i dokuczliwa, zniechęca do życia i pogarsza samoocenę. Wiele osób marzy o miłości życia lub przynajmniej o miłej, namiętnej relacji na krótki czas. Nieśmiałość przeszkadza ludziom w nawiązywaniu kontaktów w realnym świecie. Wystarczy internet, aby życie towarzyskie i uczuciowe rozkwitło.  Z pomocą osobom zapracowanym, nieśmiałym lub nieumiejącym sprecyzować jakiego partnera/partnerki poszukują, przychodzą portale randkowe, gdzie zarejestrowanych jest mnóstwo użytkowników i każdy ma szansę trafić na pokrewną duszę. Kluczem do sukcesu na profilu randkowym jest przyciągający uwagę opis profilu. Im bardziej kreatywny opis, tym większe zainteresowanie osobą użytkownika. Liczne badania portali randkowych spowodowały wypracowanie 8 cech idealnego  opisu profilu.

Bycie zabawnym i miłość

Badania naukowe dotyczące randkowania online potwierdzają, że użytkownicy takich portali często wpisują jako cechę charakteru przyszłego partnera „zabawny”.  Sekretem wypełniania profilu zacytowanie zabawnej myśli ulubionego bohatera filmowego lub książkowego. Jest to temat do rozmowy i jednocześnie sprawdzenie, czy dana osoba ma podobne zainteresowania i poczucie humoru. Następnym sekretem wypełniania profilu jest wspomnienie o miłości – praktyka profili randkowych pokazuje, że osoby, które zaznaczą poszukiwanie miłości, szybciej znajdują drugą połówkę.

Zalety i zainteresowania

Zdaniem osób, które osiągnęły sukces na portalu randkowym, sekretem wypełniania profilu jest opisanie swoich zalet przy użyciu atrakcyjnych słów, np.: słodka optymistka, troskliwa, wrażliwa, namiętny, spontaniczny. Pozytywne cechy zależy wyeksponować na samym początku. Przy wypisywaniu zainteresowań dobrze jest wypisywać rzeczy, które można skojarzyć z atrakcyjnymi wizualnie obrazkami: aktorstwo, kulturystyka, pływanie, moda, fitness, joga, cukiernictwo. Zainteresowania inicjują rozmowę i pokazują charakter osoby.

Wysportowana i rycerski

Sekretem wypełniania profilu nie jest zdjęcie, ale opisanie siebie w sposób atrakcyjny dla drugiej strony i spełnienie obiegowych oczekiwań. Od kobiet panowie oczekują, że będą: piękne, wysportowane, pociągające, inteligentne. Od panów użytkowniczki wymagają, aby byli: przystojni, uprzejmi, obeznani w świecie, pomocni, rycerscy.  Ludzie z reguły pesmistycznie podchodzą do zbyt wyidealizowanych opisów. Do pozytywów należy dopisać też parę wad, bo każdy z nas ma jakieś słabe strony. Nie ma ludzi idealnych. Internetowe społeczności oczekują ludzi szczerych i uczciwych, którzy potrafią przyznać się do swoich słabości.  Sekretem wypełniania profilu jest pokazanie siebie bez zbytniego upiększania.

Nawiązując znajomości na portalu randkowym, warto wybierać osoby o podobnych zainteresowaniach, ponieważ wspólna pasja może przerodzić się po jakimś czasie  w uczucie. Jeżeli znajdzie się wymarzoną osobę, można zrobić pierwszy krok i napisać wiadomość. To, co ludzi łączy jest doskonałym tematem na pierwszy kontakt i pomaga przełamać lody.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *