Większość dzieci traktuje naukę jako nudny i monotonny obowiązek. Duży wpływ na zainteresowania Twojej pociechy ma zaangażowanie nauczyciela podczas prowadzenia zajęć. Jeśli pojawia się problem z przyswojeniem wiedzy, jej zapamiętaniem czy wykorzystaniem w praktyce, ważna jest interwencja rodzica. Sprawdź, kiedy musisz wziąć pod uwagę dodatkowe korepetycje oraz czym się kierować podczas ich wyboru.
Kiedy warto zapisać dziecko na korepetycje?
Najważniejszą sprawą jeśli chodzi o korepetycje jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy twoje dziecko na pewno ich potrzebuje. Czasem nie ma sensu inwestować w kosztowne zajęcia, które będą tylko stratą czasu. Może okazać się, że wspólne odrabianie zadań domowych i robienie większej ilości przykładów z książki w zupełności wystarczy. Każdemu zdarza się zły dzień, dlatego jedna gorsza ocena nie oznacza od razu, że musisz szukać pomocy u korepetytora. Warto przyjrzeć się bliżej swojej pociesze. Być może jest leniwa lub ma gorszy okres, jednak może faktycznie zmagać się z trudnościami w nauce danego przedmiotu. Może to objawiać się brakami podstawowej wiedzy, np. tabliczki mnożenia czy odmian czasowników. Dziecko, które potrzebuje korepetycji, często nie potrafi samodzielnie ani z pomocą rodziców odrobić zadań domowych. Oczywiście pierwszym symptomem są niskie oceny oraz negatywne podejście do nauczyciela czy konkretnego przedmiotu. Dodatkowe zajęcia dla Twojego dziecka mogą okazać się kosztowne, dlatego pomogą Ci pożyczki pozabankowe. To prosty i szybki sposób na gotówkę, która trafi prosto na Twoje konto. Nie musisz martwić się formalnościami. Pożyczki pozabankowe otrzymasz z zaufanych firm. Musisz jednak pamiętać o ich terminowej spłacie.
Jakiego korepetytora wybrać?
Ważne jest, aby dziecko na korepetycjach czuło się swobodnie, a także było otwarte i nie bało się zadawać pytań. Dobry nauczyciel poza szkołą powinien dostosować tempo, a także ćwiczenia do poziomu wiedzy Twojej pociechy. Liczy się także przyjemna i swobodna atmosfera, dlatego warto wybrać się do korepetytora z dzieckiem jeszcze przed pierwszymi zajęciami. Może okazać się, że będą one motywujące i zachęcające do dalszego działania. Dokładnie obserwuj zatem swoje dziecko i postępy w nauce, bo podczas regularnych spotkań, zmiany powinny być widoczne. Jakie cechy powinien mieć dobry korepetytor? Przede wszystkim cierpliwość, terminowość, chęć pomocy, a także rzetelność i odpowiednie przygotowanie do zajęć. Warto sprawdzić także jego wykształcenie oraz dotychczasowe doświadczenie. Brakuje Ci gotówki? Pamiętaj, że pożyczki pozabankowe są alternatywą dla wydawania oszczędności.
Koszt korepetycji
Opłaty dla nauczyciela są zróżnicowane, ponieważ wszystko zależy od miejsca, w którym mieszkasz, a także doświadczenia prowadzącego. Przykładowo, godzina korepetycji z matematyki w Warszawie kosztuje od 40 do 100 złotych. Jest to dość kosztowne, jednak czasem nieuniknione, aby Twoje dziecko mogło osiągać satysfakcjonujące wyniki w nauce. Aby odrobinę zaoszczędzić, możesz poszukać kogoś znajomego, który ma potrzebną wiedzę, a także dobre podejście do dzieci. Warto sprawdzić także oferty, które płyną od studentów. W ten sposób mogą dorabiać, jednocześnie dzieląc się swoim zapałem i chęcią do poszerzania horyzontów u dzieciaków.