Pomoc psychologiczna w trudnej sytuacji

Pomoc psychologiczna w trudnej sytuacji

Nigdy nie wiemy, kiedy spotka nas coś, co niekorzystnie wpływie na naszą psychikę. Takich bodźców są setki. W trudnej sytuacji dobrze jest mieć wsparcie bliskich osób lub profesjonalnego terapeuty. Dla osoby przeżywającej kryzys psychiczny szczególnie ważna jest powiedzenie komuś o swoich problemach bez poczucia, że rozmówca będzie oceniał, próbował kształtować, czy brał odpowiedzialność za osobę przeżywającą trudne chwile.  Bywa, że potrzebna jest pomoc prawna i psychologiczna jednocześnie. Psycholog Warszawa jest wart zaufania.

Psychoterapia indywidualna- sposób na życiowe trudności

Psychoterapia Warszawa indywidualna polegająca na budowaniu  bezpiecznej i empatycznej relacji terapeutycznej pomaga poradzić sobie z wieloma trudnymi psychicznie sytuacjami, np.: z opuszczeniem emocjonalnym, doświadczeniem przestępstwa oraz samotnością. Tak niekorzystne doświadczenia, jak: samotność, brak chęci do istnienia, bycie ofiarą przestępstwa obniżają jakość życia. Dlatego, warto szukać specjalistycznego wsparcia prawnika i terapeuty. Psycholog Warszawa wspólnie z pacjentem bada ślady traumatycznych doświadczeń z różnych etapów życia, które mogły doprowadzić do cierpienia oraz może być pomocne w sprawach sądowych dotyczących szeroko rozumianej przemocy. Dzięki bezpiecznej relacji człowiek może ukoić swoje negatywne doświadczenia i spojrzeć na rzeczywistość bardziej optymistycznie. Długość trwania psychoterapii Warszawa zawsze zależy o potrzeb klienta – może trwać kilka tygodni, a nawet lat.

Lepsze rozumienie emocji

Kryzysy emocjonalne mają wiele przyczyn. Jednymi  z nich jest nierozumienie swoich emocji i doświadczenie traumatycznego wydarzenia. Psychoterapeuta Warszawa koncentruje na oswojeniu emocji pacjenta. Dzięki temu osoba korzystająca z psychoterapii jest w stanie lepiej rozumieć swoje zachowanie, przeżyte doświadczenia i poszukać różnych sposobów rozwiązania swoich problemów. To bardzo ważny krok w terapii, ponieważ przybliża człowieka do stawiania sobie celów i do ich osiągania, do odzyskania równowagi emocjonalnej i poczucia wartości.

Korzyści ze spotkania z psychologiem

Mija sporo czasu, zanim osoba, która od dłuższego czasu zmaga się z różnymi problemami, zdecyduje się na spotkanie z polecany psycholog Warszawa. Już po kilku wizytach widzi pierwsze korzyści, np.:  rozumie emocjonalne podłoże swoich zachowań, odzyskuje zaufanie do siebie i innych, co pozwala na tworzenie pozytywnych relacji z otoczeniem. Korzyści ze spotkania z psychologiem odczuwają także osoby, które przeżyły wiele traumatycznych wydarzeń. Dostrzegają zmniejszenie objawów lękowych. Psychoterapii mogą potrzebować także dzieci, dla których psycholog dziecięcy Warszawa prowadzi specjalne zajęcia.

Pomocy psychologicznej i prawnej możemy potrzebować w wielu momentach. Z pomocy psychologa powinna skorzystać także osoba, która ma problemy emocjonalne i nie potrafi sobie poradzić z nagromadzeniem się w życiu trudnych wydarzeń i emocji. Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak dobrostan fizyczny.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *