Projektowanie gier komputerowych – czy warto udać się na studia? 

Projektowanie gier komputerowych – czy warto udać się na studia 

Gry komputerowe już lata temu osiągnęły status angażującej rozrywki, zahaczając o formy, które są szeroko omawiane w kulturze i sztuce. Rola gracza jest dla większości zadowalająca, jednak ci, którzy potrafią wynieść z gier szerszy kontekst, powinni rozwijać swoje spostrzeżenia i kształcić zdolności, które można przekuć w atrakcyjne źródło dochodu. Czy warto studiować projektowanie gier?

Z pasji do zawodu – najkrótsza droga

Decyzja o podjęciu studiów zawsze sprzyja rozwojowi kariery, która w pierwszym etapie kształtuje się pod czujnym okiem kadry profesorskiej. W przypadku osób, które chcą wkroczyć w świat produkcji gamingowych, projektowanie gier studia będzie rozsądną ścieżką. To kierunek dedykowany osobom, które są kreatywne, a podczas pracy w zespole czują się jak ryba w wodzie. Współczesny świat gier to nie tylko rozrywka. Dziś kolejne produkcje rosną do rangi sztuki o wysokim potencjale społecznym.

Harmonogram studiów

Plan kształcenia zakłada wdrożenie słuchaczy w teorię, kładąc jednocześnie nacisk na szlifowanie umiejętności praktycznych. Studenci poznają teorię narracji w grach cyfrowych, nauczą się samodzielnie konstruować fabułę, przysposobią podstawy projektowania graficznego czy proces produkcji gier wraz z ich kontekstem ekonomicznym i kulturowym.

Na pewno nie zabraknie przedmiotów zgłębiających tajniki rzeczywistości multimedialnej i ćwiczeń, dzięki którym słuchacze opanują podstawy DTP i typografii. Wśród tematów okołokierunkowych znajdą się analiza nowoczesnych narzędzi marketingowych oraz wątki dotyczące psychologii reklamy.

Perspektywa pracy

Projektowanie gier studia to kierunek, który otwiera drzwi do kariery o globalnym charakterze. Absolwenci będą znakomicie przygotowani do pracy w studiach zajmujących się produkcją gier komputerowych. Wielowarstwowe wykształcenie pozwoli na podjęcie pracy na jednym z poniższych stanowisk: twórca konceptów postaci, twórca scenariuszy lub dźwiękowiec, który ma decydujący wpływ na oprawę muzyczną gry. Ponadto ukończenie kierunku pozwala podjąć współpracę z agencjami marketingowymi i interaktywnymi, gdzie na co dzień wykorzystuje się umiejętności kreacji i grafiki do pary ze składnym storytellingiem.

Gdzie studiować projektowanie gier?

Ten innowacyjny kierunek znajduje się w ofercie uczelni, które podążają za aktualnymi standardami. Projektowanie rozrywki gier cyfrowych to unikalna propozycja Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Grono wykładowcze przekazuje słuchaczom aktualną wiedzę, kładąc nacisk na kształcenie umiejętności pracy zespołowej. Program kierunku opracowano tak, by absolwenci z łatwością odnaleźli się we współczesnej rzeczywistości gamingowej, szybko wdrażając nabyte umiejętności.

Projektowanie gier studia to kierunek dla osób kreatywnych i otwartych, a jednocześnie analitycznych, obeznanych kulturowo i społecznie, o szerokich horyzontach. Uzyskanie dyplomu ukończenia studiów oznacza gotowość do podjęcia wyzwań zawodowych na każdym stanowisku związanym z branżą gamingową.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *