Psychoterapia dla par w Katowicach, czyli szansa na uratowanie związku w kryzysie

Psychoterapia dla par w Katowicach, czyli szansa na uratowanie związku w kryzysie

W Polsce każdego roku rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw. Do tego dochodzą kolejne dziesiątki tysięcy zakończonych związków, które nie zostały wcześniej sformalizowane. I choć w wielu przypadkach różnice między partnerami były niemożliwe do pogodzenia, to nie brakuje związków, które można było uratować dzięki psychoterapii dla par. W Katowicach takie spotkania budzą coraz większe zainteresowanie, a my wyjaśniamy, na czym to dokładnie polega ten rodzaj terapii.

Czym jest psychoterapia dla par?

Psychoterapia dla par to forma terapii skierowanej do małżeństw oraz osób żyjących w związku, które mają poważne trudności z – pisząc kolokwialnie – „dogadaniem się”, ale jednocześnie wciąż chcą być razem. Jeśli motywacja jest szczera, związek nadal bazuje na miłości i wzajemnym szacunku, to zawsze istnieje przestrzeń do pogodzenia różnic, które utrudniają partnerom życie ze sobą.

Celem psychoterapii dla par jest przede wszystkim wskazanie źródła problemu, a następnie jego przepracowanie i rozwiązanie. Często jest tak, że partnerzy nie są w stanie nazwać tego, co im przeszkadza w drugiej osobie, doszukują się przyczyn kryzysu zupełnie nie tam, gdzie trzeba, skupiają się na rzeczach nieistotnych, natomiast nie dostrzegają rzeczywistych problemów – również w sobie.

Zadaniem terapeuty jest przede wszystkim stworzenie atmosfery do tego, aby partnerzy mogli się otworzyć, rozmawiali ze sobą szczerze i niczego nie ukrywali. Terapia ma zatem działanie oczyszczające, nierzadko wywołuje silne, ale zdrowe emocje, na których okazanie np. małżonkowie z różnych powodów nie mogli sobie wcześniej pozwolić.

Kiedy warto się na to zdecydować?

Psychoterapia dla par ( https://strefakomfortu-katowice.com/oferta/ ) to bardzo dobry wybór w sytuacji, gdy obojgu Wam wciąż zależy, nie chcecie się rozstać, kochacie się, natomiast z jakiegoś powodu czujecie się źle w związku. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być mnóstwo: od rozczarowania partnerem, powiedzenia sobie kilku słów za dużo w czasie kłótni, przez przytłoczenie codziennymi obowiązkami domowymi, aż po fascynację inną osobą (i porównywanie do niej partnera).

O psychoterapii dla par na pewno warto pomyśleć w momencie, gdy pomimo podejmowania wielokrotnych prób zażegnania kryzysu, nie jesteście w stanie wypracować porozumienia. Jeśli wciąż wracają te same problemy, a rozmowa natychmiast przeradza się w kłótnię, to pomocna może być asysta psychoterapeuty par.

Psychoterapia jest również doskonałą propozycją w sytuacji, gdy związek przestał być satysfakcjonujący dla obojga lub tylko jednego z partnerów. Może to być efekt nieuczciwego podziału obowiązków, braku podmiotowości w związku czy problemów, z jakimi zmaga się jedno z Was, nieświadomie przerzucając je na drugą osobę.

Psychoterapia może również ułatwić zgodne zakończenie związku

Na psychoterapię dla par decydują się nie tylko partnerzy chcący ratować i kontynuować swój związek. Jest to mądry, odpowiedzialny wybór w sytuacji, gdy zapadła już decyzja o rozstaniu, natomiast emocje są na tyle silne, że nie ma mowy o zakończeniu związku bez awantur, wyrzutów i obarczania się winą.

Tutaj z pomocą znów może przyjść doświadczony terapeuta, który stworzy warunki do tego, aby partnerzy mogli podjąć świadomą, dorosłą decyzję o rozstaniu, a nawet uzgodnić warunki tego kroku i zakończyć związek w sposób cywilizowany, bez ranienia się nawzajem (choć trzeba wiedzieć, że psychoterapia nie jest mediacją).

Gdzie skorzystacie z psychoterapii dla par w Katowicach?

Jeśli wiecie już, że psychoterapia dla par jest tym, czego potrzebuje Wasz związek, to zacznijcie od wybrania odpowiedniego terapeuty. Szczególnie dobre opinie zbiera psychoterapia oferowana w centrum psychologiczno-medycznym Strefa Komfortu w Katowicach.

Na psychoterapię dla par możecie się umówić telefonicznie lub online, a szczegóły znajdziecie na stronie strefakomfortu-katowice.com. Pojedyncze spotkanie trwa 50 minut, dlatego nie jest to wcale przesadnie duży wkład w ratowanie związku czy poprawienie Waszych relacji.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *